מהי נירוסטה

נירוסטה או פלב"מ (פלדה בלתי מחלידה) זהו שם אוניברסלי למספר פלדות שונות המשמשות בראש ובראשונה בגלל תכונת האנטי קורוזיביות שלהן. נירוסטה פותחה בכדי לעמוד בפני כמה סוגי סביבות שונות. זה מבטיח שמקומות העבודה שלנו בטוחים, הבניינים מחזיקים יותר מעמד ומשטחי האוכל שאנו עובדים איתם היגייניים. נירוסטה היא גם חומר ידידותי לסביבה, ניתן להתיך אותה, ולמחזר אותה למשהו אחר בקלות יחסית.

 

בתהליך ייצור הנירוסטה תמיד מוסיפים כרום. הכמות המינימלית של כרום היא 10.5 אחוז, זהו הכרום שהופך את הנירוסטה ל"נירוסטה" או אם תרצו לפלדה בלתי מחלידה. כרום בנוסף משפר את העמידות לקורוזיה על ידי יצירת שכבת "תחמוצת כרום" על הפלדה. זוהי שכבה מאוד דקה אשר תחת התנאים המתאימים היא יכולה לתקן את עצמה.

 

ישנם אלמנטים נוספים את קיימים בנירוסטה כמו ניקל, חנקן ומוליבדן. כאשר משלבים את האלמנטים האלה ידיו הם יוצרים מבנה קריסטלי אשר מאפשר קיום תכונות מגוונות כמו ריתוך כרסום וליטוש.

 

ישנם כמה סוגים עיקרים של נירוסטה. אוסטניט שהוא הנפוץ ביותר. יש בסוג זה ניקל ברמה של 7 אחוז אשר מעניק לחומר גמישות רבה. סוג זה נפוץ בעיקר במוצרים ביתיים, צינורות תעשייתיים, מבני קונסטרוקציה וכו'.

 

נירוסטה פריט אשר דומה בתכונותיה לפלדה 1020 "הרגילה" אבל עמידה הרבה יותר טוב לקורוזיה. הסוג הזה נפוץ בעיקר במכונות כביסה, דודים ובארכיטקטורת פנים.

נירוסטה מסוג מרטנזיט בעלת קשיות גבוהה, וחוזק גבוהה. היא מכילה בסביבות ה-13 אחוז כרום ומשמשת לייצור סכינים ולהבי טורבינות.

קיימת גם נירוסטה דופלקס אשר מורכבת מאוסטניט ופריט. הפלדה הזו גם חזקה וגם גמישה. נירוסטה דופלקס נפוצה מאוד בתעשיית הנייר והספנות. בנוסף גם משתמשים בה בתעשיית הדלקים.

 

נירוסטה היא בעלת וורסטיליות רבה. היא יכולה לתפקד ולהחזיק שנים כנירוסטה. למוצרי נירוסטה יש אורך חיים ארוך משמעותית ממוצרים רבים אחרים העשויים מחומרים שונים. ישנן פחות הוצאות על תחזוקה ובנוסף לנירוסטה יש ערך גבוהה כאשר רוצים למכור אותה למחזור או לפירוק.

המלצות

אנו מפעל שעוסק בתחום העיצוב לתעשייה, אנו עובדים רבות באמצעים שונים ומגוונים ונדרשים לתבניות מנירוסטה,
כמו גם מחליפי חום מותאמים אישית לצרכינו ולצרכי הלקוחות שלנו.

אנו עובדים שנים רבות עם גילאון ואנו שמחים ומעריכים שיש עוד מקומות כאלה, עם מומחיות נדירה, כישרון, הבנה
מעמיקה ותקשורת חמה ואישית.

מאחל לכם ולנו המשך שיתוף פעולה והצלחה.

רז ברקוביץ
מנכ"ל